Başlarken “Parolamız Gümüşhane” diyerek çıktık yolumuza. Eksik birşey varsa elimizden geldiğince tamamlamak gayesiyle, kanayan yaramız olan özyurt bilincini tekrar hafızalara kaydetmek istedik. İşte bu eşsiz güzellikteki memleketimiz, bu değeri bekliyor. Sılaya özlemi değil; sılaya desteği bekliyor. Azim ve mutluluğun heyecanla harmanlandığı ilk üç sayımızın ardından, 4. sayımızı da aynı özveri içerisinde çalışarak sizlere sunmuş olmaktan gurur duyuyoruz.

Tabii ki alacağımız olumlu veya olumsuz eleştiriler bizi daha iyi noktalara getirecekti. Gördük ki Gümüşhane insanı aslında böyle bir oluşumu beklemekteydi. Almış olduğumuz bu olumlu görüşler, bizi işimize daha çok kenetlendirdi. Şimdi daha çok çalışıyor, işimize dört elle sarılıyoruz. Yani, bu olumlu görüşler bizi durağanlaştırmadı, bilakis hareketlendirdi. Bunun neticesinde, işlerimizi hızlı bir şekilde ilerletebilmek adına ailemize yeni ekip arkadaşları kazandırdık.

Geçtiğimiz sayılarımızda olduğu gibi bu sayımızda da, Gümüşhanemizin değerli şahsiyetlerini sizlere sunmaktayız. Dileğimiz kalbi “GÜMÜŞ’’ diye atanların, vizyonlarını “HANE’’ lerine çevirmeleridir.

Ekibimize yeni katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyor, aynı özveriyle çalışmalarını temenni ediyorum. Bir daha ki sayıya dek esen kalın “GÜMÜŞ” kentin “ALTIN” insanları.

Alper TUNA